УВАГА!

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області для встановлення причин і умов виникнення випадків захворювання на ботулізм, на підприємстві, з продукцією якого постраждалі пов’язують своє захворювання 30 травня 2017 року, розпочали проведення санітарно-епідеміологічного обстеження (розслідування). Підприємство ФОП Меркулов А.В. призупинило виробництво до закінчення розслідування.

Зразки продукції підприємства-виробника направлено для дослідження на визначення наявності та типу ботулотоксину до Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Наразі за результатами проведеної перевірки здійснюються заходи з відкликання виробником продукції, яка може бути потенційним джерелом інфекції.

Водночас 30.05.2017 отримано оперативну інформацію від Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області щодо реєстрації ще одного лабораторно підтвердженого випадку ботулізму в жінки 1986 року народження, який також ймовірно пов’язаний із вживанням риби даного виробника.

Зі слів чоловіка постраждалої 23 травня 2017 року подружжя придбало карася в'яленого у супермаркеті «Фреш» у м. Херсон. На наступний день стан здоров’я жінки погіршився, зранку 26 травня каретою швидкої допомоги вона була госпіталізована до лікарні. На сьогодні постраждала продовжує лікування в реанімаційному відділені.

У зв’язку з вищезазначеним Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області просить споживачів бути уважними при купівлі риби в’яленої (звертати уваги на наявність маркування, умови зберігання, зовнішній вигляд продукції та інше), а при виявленні продукції виробництва ФОП Меркулов А.В. негайно інформувати адміністрацію торгівельного закладу та районні (міські)  управління Держпродспоживслужби або Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області (тел. 406-38-13, ел. адреса: gu@dpssko.gov.ua).
     Також рекомендуємо суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію риби та рибної продукції, за наявності риби в’яленої виробництва ФОП Меркулов А.В. вжити заходів щодо вилучення такої з обігу відповідно до чинного законодавства.