Ідентифікація тварин. Що потрібно знати власникам свійських тварин.

Мета проведення ідентифікації тварин.

Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок - здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.
     Якими нормативними документами регламентується ідентифікація тварин.
     Обов’язкова ідентифікація тварин передбачена Законом України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" (зі змінами). Дія Закону розповсюджується як на юридичних осіб, так і на фізичних, включаючи власників тварин, які утримують та/або розводять їх для власного споживання. Крім необхідності ідентифікації тварин, вищевказаний Закон зобов’язує власників тварин вести їх облік, володіти інформацією про переміщення, забій, утилізацію та падіж. Подавати дані про реєстрацію тварин, їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж власник повинен протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій.

Що потрібно для ідентифікації тварин.
     Для того щоб проідентифікувати та зареєструвати тварину, необхідно звернутися до Іванківської районної державної лікарні ветеринарної медицини з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом. Послуга ідентифікації платна — розмір плати залежить від виду тварини, що ідентифікується.
Відповідальність за невиконання вимог
     Закону “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин".
     Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" від 14.08.2014 №1648-VII,  було внесено зміни до «Адміністративного кодексу України».  Дані зміни вступили в силу з 1 січня 2015 року та передбачають адміністративну відповідальність за порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин (згідно статті 107-2) і тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за:

• Неподання для реєстрації даних про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
              •Переміщення тварин без ідентифікаційних документів;
              • Проведення забою, утилізації неідентифікованих та незареєстрованих тварин;
              • Неподання для реєстрації даних про господарства, що здійснюють забій та утилізацію тварин;
              • Неподання для реєстрації даних про господарства, що займаються продажем тварин, наданням послуг зі штучного осіменіння та організацією виставок тварин;
              • Здійснення продажу, проведення виставок і штучного осіменіння не ідентифікованих та незареєстрованих тварин.
     Повторні порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин на протязі року тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.