Іванківська районна державна адміністрація
Іванківська районна рада
Відділ містобудування, архітектури, капітального будівництва, ЖКГ, інфраструктури та туризму
Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції
ВИШГОРОДСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Управління державної казначейської служби України в Іванківському районі Київської області
Іванківська міжрайонна державна податкова інспекція
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист населення
Приватизація державного майна
Державні закупівлі
Добровільне об'єднання територіальних громад
Громадська рада

Філія АТ"Ощадбанк" в Іванківському районі

Службовий час і час відпочинку військовослужбовців

Службовий час і час відпочинку військовослужбовців

 

        Статтею 10 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі - Закон) врегульовано тривалість службового часу і часу відпочинку для військовослужбовців.

          Пунктом 1 статті 10 Закону встановлено, що  загальна тривалість службового часу військовослужбовців на тиждень  не  може перевищувати нормальної тривалості робочого часу за  відповідний  період,  визначеної  законодавством  України,  за винятком випадків, передбачених пунктом 5 статті 10 Закону (відповідно до статті 50 Кодексу законів про працю України нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень).

      Згідно пункту 2 статті 10 Закону розподіл службового часу військовослужбовців протягом доби і протягом тижня у військових частинах здійснюється таким чином, щоб забезпечити у військовій частині постійну бойову готовність і проведення занять з бойової підготовки та створити умови для підтримання порядку, військової дисципліни та виховання військовослужбовців,  підвищення їх культурного рівня,  всебічного побутового обслуговування, відпочинку і харчування.

       Відповідно до пункту 3 статті 10 Закону розподіл  службового часу військовослужбовців визначається розпорядком дня,  який затверджує відповідний командир (начальник) у порядку, визначеному статутами Збройних Сил України, з додержанням  встановленої загальної тривалості щотижневого службового часу.

            Пунктом 4 статті 10 Закону передбачено, що для військовослужбовців, крім    військовослужбовців строкової військової служби, встановлюється п'ятиденний  робочий тиждень з двома вихідними днями, а для військовослужбовців строкової  військової служби і курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів та  курсантів вищих  навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи,  навчальних центрів (частин) - шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем.

           Згідно пункту 5 статті 10 Закону військові навчання, походи кораблів, бойові стрільби та бойове чергування, несення служби в добовому наряді та інші заходи,  пов'язані із забезпеченням  боєготовності військових частин, здійснюються без обмеження загальної тривалості службового часу.

            Відповідно до пункту 6 статті 10 Закону вихідні, святкові та неробочі дні є днями відпочинку для всього особового складу, крім військовослужбовців,  залучених до виконання службових обов'язків. Ці дні згідно з планами,  а також вільний від занять час відводяться для відпочинку, проведення культурно-освітньої роботи, спортивних заходів та  ігор.

            Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби та курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів, які виконували службові обов'язки у вихідні, святкові та неробочі дні, відповідний час для відпочинку надається командиром (начальником), як правило, протягом наступного тижня.  Військовослужбовцям строкової військової служби, курсантам (слухачам)  вищих військових навчальних закладів при виконанні обов'язків військової служби у  зазначені дні час відпочинку встановлюється відповідним командиром (начальником).

 __________________________________________________________________________

Законодавча база:

Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.