Паспорт Іванківського району

Загальні відомості про Іванківський район

Дата утворення: 1923 рік
Площа: 3,6 тис.кв.км - 12,8 %, від території області
Відстані: 80 км. до м.Києва, 40 км. до залізничної станції Тетерів, 130 км. до міжнародного аеропорту Бориспіль

Географічні дані: район розташований у фізико-географічній зоні мішаних лісів.
По території району (міста) протікають 14 річок, довжиною 295 км.
Найбільші річки: р. Тетерів довжиною 58 км, р.Жерева – 30 км, р.Здвиж – 29 км

Кордони: Межує з Поліським, Вишгородським, Бородянським районами, Житомирською, Чернігівською областями, республікою Білорусь

Адміністративно-територіальні одиниці:

• Міст районного значення -
  • Селищ міського типу 1
  • Сільських населених пунктів 80
  • Кількість населених пунктів 81

Чисельність населення за станом на  01.03.2015 - 30, 210 тис. чол.

У тому числі:

• сільське 10,584 тис. осіб
  • міське 19,617 тис. осіб

Коротка історична довідка

Перші поселення на території нинішнього Іванкова з’явилися задовго до того, як у 1589 році київський міщанин Тишко Проскура передав землі над Тетеревом синові Іванові, який і заснував нове поселення, назване його іменем. Досі на південно-східному краю селища, де нині мальовничий міський парк, збереглися сліди давньоруського городища Х-ХІІІ століть.

В працях Лаврентія Похилевича “Сказание о населённых пунктах Киевской губернии” (1864 рік видання) та “Уезды Киевской и Радомышльский” (1887 рік видання), дається короткий опис Іванкова в минулому.

Іванківський район створений у 1923 році. Територія району становить 361,6 тис. га. Населення району – 32,694 тис. чоловік. У районі 1 селищна та 26 сільських рад, яким підпорядкований 81 населений пункт. Район межує з республікою Білорусь, Житомирською та Чернігівською областями, Поліським, Бородянським, Вишгородським районами Київської області.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.1991 року № 106 22 населені пункти віднесено до ІІІ зони добровільного гарантованого відселення, 59 населених пункти – до ІУ зони посиленого радіологічного контролю.

Завантажити повний паспорт Іванківського району в форматі .doc