Іванківська районна державна адміністрація
Іванківська районна рада
Відділ містобудування, архітектури, капітального будівництва, ЖКГ, інфраструктури та туризму
Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції
ВИШГОРОДСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Управління державної казначейської служби України в Іванківському районі Київської області
Іванківська міжрайонна державна податкова інспекція
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист населення
Приватизація державного майна
Державні закупівлі
Добровільне об'єднання територіальних громад
Громадська рада

Філія АТ"Ощадбанк" в Іванківському районі

СУБСИДІЇ. Питання та відповіді.

До Іванківської районної державної адміністрації постійно надходять  звернення   громадян щодо призначення субсидій. Роз’яснення надає    начальник  Іванківського управління соціального захисту населення Терещенко Наталія Вікторівна.

Які документи потрібні для призначення субсидії

Для призначення субсидії необхідно подати такі документи:

1. Заява

2. Декларація про доходи та витрати.

3. Для орендарів житла – договір найму.

4. Якщо ви декларуєте доходи не за календарний рік, а за 3 місяці до моменту звернення (людині надається можливість вибору), тоді потрібно надавати довідки про доходи за 3 місяці. Якщо ви декларуєте доходи за календарний рік (12 місяців) довідки про доходи надавати не потрібно. Спеціалісти соцзахисту  перевірятимуть відповідність задекларованих даних про доходи, звертаючись до Державої фіскальної служби, Пенсійного фонду та інших державних органів. Тому, якщо ви не зберігаєте «корінці» зарплат, візьміть перед оформленням декларації довідку про доходи за 2014 календарний рік або за 3 місяці перед місяцем звернення за призначенням субсидії


Як вказувати доходи

 

Відповідно до нової форми декларації про доходи та витрати, що затверджена  постановою КМУ від 26 червня 2015 р.№ 475, громадяни при зверненні за субсидією не декларуватимуть суми отриманих доходів, а лише види та джерела доходів.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, а саме: заробітна плата, пенсія, види соціальних допомог, стипендія, аліменти, дохід від підприємницької діяльності, здача майна та земельного паю в оренду.

Чи призначається субсидія особі, яка не працює.

Якщо людина не працює і не планує працювати , вже зараз вона може показатив декларації, що не має доходу. Ми перевіримо ці дані, і якщо вони підтверджуються, призначимо субсидію. Але в цьому випадку, у місяцях, де відсутній дохід, враховується умовний дохід– мінімальна зарплата 1378 грн. Декларувати доходи за увесь 2014 рік чи за 3 місяці, людина має визначитися сама залежно від того, який період для неї вигідніше вказати для призначення субсидії.

Оформлення субсидії за новими правилами – Наразі  анонсується автоматичне переоформлення вже нарахованих субсидій. Це стосується тих, хто буде оформляти субсидії по-новому, чи тих, хто оформив їх раніше за старим порядком, наприклад, у січні 2015 року чи раніше? Коли будуть перераховані субсидії тим, хто їх оформив у січні 2015 року: після закінчення 6 місяців, 12 місяців або починаючи з 1 травня?

 – Якщо людині вже була призначена субсидія раніше і вона ще отримувала її у квітні, і при цьому у неї немає проблем з тим, на кого оформлений особовий рахунок, не змінилися джерела доходів, склад родини, то в цьому випадку не потрібно звертатися до УСЗН повторно. Ми самі перерахуємо субсидію з 1 травня. Але якщо з’явилися якісь додаткові обставини, що можуть вплинути на призначення субсидії і її розрахунок, тоді цей громадянин має звернутися до УСЗН та повідомити про ці нові обставини.
Всім хто отримував субсидію до травня цього року зроблено перерахунок, але в більшості сімей на літний період субсидія не виходить тому з початку опалювального періоду буде  зроблений автоматичний перерахунок.

Чи є обмеження щодо призначення субсидії: це покупка товарів і послуг на суму від 50 тис грн. Уточніть, це покупка протягом року чи взагалі, хоч 5-10 років тому?

 – Йдеться про покупку товару протягом 12 місяців перед місяцем звернення. Тобто, якщо за призначенням субсидії людина звертається у травні, то це з квітня минулого року по квітень 2015 року.

– Як оформити субсидію, якщо ніхто не зареєстрований у житловому приміщенні?

– Ніяк не можливо оформити. Субсидія призначається лише в тому випадку, якщо в житловому приміщенні зареєстровані громадяни. Якщо ніхто не зареєстрований, субсидія не призначається. Якщо не зареєстрована особа наймає квартиру чи будинок, необхідно укласти договір найму житла з власником житлового приміщення при цьому частиною першою статті 811Цивільного кодексу не передбачено обов’язкового наторіального посвідчення договору найму житла.


Підкажіть, що потрібно для оформлення субсидії (і чи дадуть субсидію) на квартиру, в якій прописані два пенсіонери та син або донька, які проживають окремо, але виписатися з квартири батьків вони не можуть з різних причин.

 – У цьому випадку мають бути задекларовані доходи всіх зареєстрованих у житловому приміщенні. Хоча можливе звернення на комісію при виконкомі і складання актів про тих, хто фактично проживає у житловому приміщенні. Але в цьому випадку мають бути лічильники на послуги: газ, електроенергію та на холодну воду. 

 Як бути в тому випадку, якщо в квартирі прописана і проживає одна людина, і вона ж платить за компослуги та хоче отримувати субсидію, а рахунки на оплату комунальних послуг відкриті на близького родича, який фактично є власником квартири, але не проживає в ній, не прописаний і не платить за неї? Чи потрібно переоформити рахунок на себе і чи можливо це?

 – У принципі, за рішенням комісії при виконкомі можливе призначення субсидії в тому випадку, коли особовий рахунок оформлений на одну людину, але там проживає (і зареєстрована) інша. Але все одно бажано переоформити особовий рахунок на того, хто фактично проживає і сплачує за комунальні послуги, оскільки рішення приймає комісія, як виняток, враховуючи особливі обставини, що склалися у родині.


Субсидія і пільги – Чи залишиться пільга «діти війни» при нарахуванні субсидії, чи треба користуватися або субсидією, або пільгою. Люди кажуть, що при отриманні субсидії пільга «діти війни» анулюється, і якщо через рік субсидію скасують, то людина залишиться і без субсидії, і без пільги «діти війни»?

Пільга «діти війни», як і всі інші пільги, залишається. Тобто спочатку розраховується пільга, а після призначення пільги розраховується субсидія.

Чи маю я право на субсидію після смерті чоловіка, так, як  субсидія  була оформлена на його імя  і особові рахунки відкриті на нього?

 

У разі смерті особи, на яку відкритий особовий рахунок, надання субсидії не припиняється , якщо у житловому приміщені зареєстровані інші особи, на яких нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Якщо ці особи не звертаються до управління за перерахунком то нарахування призначеної субсидії здійснюється до кінця терміну її призначення. 


Особливі обставини

 

У заяві є графа, де слід вказати, чи потрібно розглядати питання призначення субсидії комісією. До комісії слід звертатися в таких випадках: Пенсіонер  хоче отримати субсидію на площу понад соціальну норму; Особовий рахунок відкритий на особу, яка не зареєстрована; Родина здійснила покупку (придбала послуги) на суму понад 50 тис грн, але зараз перебуває в складних обставинах – в окремих випадках комісія може вирішити питання про субсидію, незважаючи на обмеження.