Терещенко Н.В. – начальник управління соціального захисту населення Іванківської районної державної адміністрації надає роз΄яснення щодо відмови в наданні пільгового проїзду окремим категоріям громадян у громадському пасажирському транспорті.

24.12.2015 року Верховною Радою України було ухвалено та підписано президентом України зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)».
Головне його нововведення – передача органам місцевого самоврядування повноважень приймати рішення про надання окремих видів пільг для низки категорій громадян, для яких раніше ці пільги забезпечувала держава. Зокрема, йдеться про безплатний проїзд у громадському транспорті.

Відповідно, в Законі України «Про держаний бюджет України на 2016 рік» не були передбачені названі видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, а в місцевому бюджеті такі кошти відсутні.

У Верховній Раді України на даний час зареєстровано законопроект, який дозволить врегулювати питання пільгового проїзду, шляхом внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік».

Зважаючи на викладене, управління соціального захисту населення Іванківської райдержадміністрації на даний час не може укласти договори з перевізниками про здійснення пільгового перевезення окремих категорій громадян на міських та приміських маршрутах.

Тому, пільги буде відновлено при зміні в законодавстві України.