Інформаційні матеріали

Велосипед є транспортним засобом руху і на нього також поширюються  правила дорожнього руху. Тож перед тим, як сісти на велосипед, вивчіть дорожні знаки, що  регулюють рух велосипедистів та вивчіть правила дорожнього  руху

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати.  Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу тому, хто потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Основною причиною лісових пожеж є порушення населенням вимог пожежної безпеки в лісах, а працівниками агрогосподарств - заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт.

Дуже важливо знати правила поведінки підчас грози, оскільки їх ігнорування або порушення може тягнути за собою вкрай серйозні наслідки.
Небезпека блискавки полягає в тому, що вона вражає не тільки об’єкти, в які потрапляє, але і ті, які знаходяться поряд.

Зонами підвищеної небезпеки на залізничному транспорті є: залізничні колії, переїзди, посадочні платформи та вагони.

Настало літо – пора свіжих овочів, фруктів, поїздок на відпочинок.  Та з підвищенням температури створюються й сприятливі умови для виникнення і розвитку кишкових хвороб – холери, сальмонельозу, дизентерії, ботулізму тощо.

З приходом весни прокидається природа, оживають ліси і зелені насадження. А з їх пробудженням настає й найбільша активність  кліщів.

Гриби – харчовий продукт, однак серед них є багато отруйних, що можуть спричинити сильні отруєння, а іноді й смерть. Це такі гриби як бліда поганка, мухомори, опеньки несправжні та багато інших.

Близько 700 видів рослин можуть викликати важкі чи смертельні отруєння людей. Токсичною речовиною отруйних рослин є  різні сполуки, що належать переважно до алкалоїдів, глюкозидів, кислот, смол, вуглеводнів тощо

У шаленій круговерті життя  люди не помічають й більш приземленого, того, що лежить під ногами – каналізаційні люки. Серйозну загрозу життю та здоров’ю людини становлять незакриті й напівзакриті каналізаційні колодязі.

Небезпека пестицидів полягає в тому, що при розпиленні вони можуть потрапляти на навколишню територію, людей і накопичуватися в грунті та рослинах.  Розповсюджуються пестициди  за допомогою живих організмів, вітру і води. Отруйні речовини, які знаходяться у мінеральних добривах, отрутохімікатах, проникають в організм людини, викликаючи різні захворювання.

Вірус сказу виділяється зі слиною хворих тварин і потрапляє в організм потерпілого від укусів через рану шкіри або слизової оболонки. Більшість укусів тварин слід вважати небезпечними в сенсі зараження сказом, тому що в момент укусу тварина може не мати зовнішніх ознак захворювання.

Настало літо. Тому все більше хочеться відправитись на природу, річку чи море. Але необхідно пам’ятати про шкідливість ультрафіолетового випромінювання та небезпеку сонячного чи теплового удару.

Хімізацію, що інтенсивно розвивається в сільському господарстві, можна оцінювати з двох позицій — як економічно вигідну і як екологічно небезпечну для навколишнього середовища і для самої людини
  Основним засобом боротьби з бур'янами, як відомо, є пестициди. Пестициди – хімічні сполуки, які впливають на пригнічення розвитку певної групи рослин або інших шкідливих організмів, не завдаючи особливої шкоди корисним культурам. Але хімічні засоби надають лише тимчасову допомогу, оскільки з часом сприяють виробленню стійкості до постійно застосовуваних засобів.