Учасники «блокади» на Сході своїми діями в першу чергу шкодять державі – Президент

«Вони «захищають» українську металургію від українського ж коксу, українські родини - від українського тепла, українські хати від українського світла, українців від робочих місць, а українську гривню - від стабільності», - додав він.
    Президент нагадав, по-перше, що через брак енергетичного вугілля виникли проблеми з енергопостачанням низки міст від Києва до Чернігова, Краматорська, Кременчука, Сум.
    По-друге, за словами Петра Порошенка, очевидними є ризики для металургійних підприємств, деякі з яких вимушені скоротити виробництво через брак сировини. Глава держави зазначив, що така ситуація створює, зокрема, загрозу скороченню валютних надходжень, оскільки лише в металургійному комплексі обсяг валютної виручки в річному вимірі складає більше 2 млрд доларів. «Нікому не треба пояснювати наслідки для курсової політики, для інфляційних процесів, для рівня добробуту і життя кожного громадянина України», - підкреслив Петро Порошенко.
    Президент додав: «По-третє, вони створюють образ слабкої держави, хаосу і отаманщини, коли держава не здатна навести порядок і такою видається картина в закордонні ЗМІ».
 Крім того, підкреслив Президент, такі дії дискредитують Україну в очах населення тимчасово окупованих територій і тим самим створюють перешкоди для подальшої реінтеграції і повернення окупованих територій в Україну і повернення України на території, які будуть звільнені політико-дипломатичним шляхом.
    «По суті, я хочу наголосити – вони блокують не ОРДО/ОРЛО, і не їм створюють проблеми. Вони блокують Україну, вони блокують нашу боротьбу за відновлення територіальної цілісності», - сказав він.
    «Тверда моя позиція і позиція нашої команди, що виключно політико-дипломатичним шляхом ми маємо повернути ці території Україні. І є абсолютно інша, хибна позиція політиканів, які кажуть, що треба відрізати цю територію і де-факто – подарувати її», - також зазначив Петро Порошенко і додав, - «не ви ці землі збирали і не вам їх відрізати».
    Президент також нагадав, що у червні 2015 року було встановлено чіткий перелік товарів, які заборонено перевозити через лінію розмежування, який було затверджено РНБО, направлено до Уряду та Антитерористичного центру. Після чого було встановлено пункти пропуску і забезпечено контроль для того, щоб захистити мир, спокій і безпеку українських громадян, додав він.
    Глава держави також зауважив, що пізніше цей перелік було доповнено, а нині  планується його додатково розширити та включити до списку заборонених до перевезення радіотовари, будівельні матеріали задля унеможливлення будівництва фортифікаційних споруд з боку бойовиків, тощо.
    Глава держави також повідомив, що українські партнери з Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки рішуче засуджують блокаду.