Іванківська районна державна адміністрація
Іванківська районна рада
Відділ містобудування, архітектури, капітального будівництва, ЖКГ, інфраструктури та туризму
Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції
ВИШГОРОДСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Управління державної казначейської служби України в Іванківському районі Київської області
Іванківська міжрайонна державна податкова інспекція
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист населення
Приватизація державного майна
Державні закупівлі
Добровільне об'єднання територіальних громад
Громадська рада

Філія АТ"Ощадбанк" в Іванківському районі

ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

З 1 травня 2015 року запрацює нова система житлових субсидій. В наслідок реформи системи надання житлових субсидій населенню з 1 травня будуть внесені зміни в Порядок призначення житлової субсидії. Отже, постає питання, як оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг в 2015 році:

  Для оформлення житлової субсидії потрібно звертатися в управління  соціального захисту населення за місцем реєстрації.
   Документи для призначення субсидії на оплату комунальних послуг можуть бути надані особисто або відправлені в  управління соціального захисту почтою.
В сільській місцевості заяви та необхідні документи приймають уповноважені особи котрі назначені виконавчими органами сільських рад. Призначення субсидій на оплату комунальних послуг в 2015 році буде проводитися за наявності двох документів: спрощеної форми заяви на отримання субсидії та декларації про доходи та видатки людей, які зареєстровані на одній житловій площі.

Кожна сім"я  разом з рахунком про оплату електроенергії отримає спрощену форму заяви та декларацію для оформлення субсидії на оплату житлово- комунальних послуг. Також за документами можна звернутися до управління соціального захисту населення.

З 1 травня 2015 року відміняється всі обмеження відносно майнового стану осіб, що звертаються за отриманням субсидії, крім одноразової дорогої покупки на суму більше 50 тисяч гривень. Безробітні тепер (без довідки з центру зайнятості) зможуть також отримати субсидію, надавши заяву та декларацію про відсутність доходів. Право на отримання субсидій будуть мати особи, які проживають в орендованому житлі при наявності договору аренди. Ця норма особливо стосується тимчасово переміщених осіб.

 Субсидія призначається одному з членів сім"ї, який зареєстрований в житловому приміщенні та на якого відкритий рахунок для оплати житлово-комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з соціальних норм житла та норм користування послугами, перевищують розмір обов’язкової оплати.

Для довідки: соціальна норма житла - 13,65 кв.м на одну людину + 35,22 кв.м на сім"ю. Соціальні норми на сім"ю з двох людей:62,52 кв.м житла.

 Субсидія  на оплату житлово – комунальних послуг буде призначатися на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. Для призначення  житлової субсидії  застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплаченого податку ПДФО  15% (податок на доходи з фізичних осіб).

  Також скасовано необхідність довідок про доходи в тому числі працюючих людей. Перевірка достовірності задекларованих даних буде проводитися органами соціального захисту вже після призначення субсидії на оплату комунальних послуг, шляхом подання запитів в відповідні органи та організації. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії, заявник зобов’язується в місячний строк повідомити управління соціального захисту населення. Якщо були подані неповні або неправдиві данні про доходи та видатки зареєстрованих в житловому приміщенні (будинку чи квартирі) осіб, можлива відмова в призначені житлової субсидії чи припинення її надання а заявник буде зобов’язаний повернути надмірно перераховану суму субсидії в двохкратному розмірі.Необхідні документи: 

 

Декларація

Заява

Інструкція про порядок заповнення бланків