Іванківська районна державна адміністрація
Іванківська районна рада
Відділ містобудування, архітектури, капітального будівництва, ЖКГ, інфраструктури та туризму
Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції
ВИШГОРОДСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Управління державної казначейської служби України в Іванківському районі Київської області
Іванківська міжрайонна державна податкова інспекція
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист населення
Приватизація державного майна
Державні закупівлі
Добровільне об'єднання територіальних громад
Громадська рада

Філія АТ"Ощадбанк" в Іванківському районі

ЗВІТ щодо роботи з надання організаційно-правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції, та їх сім'ям

ЗВІТ

щодо роботи з надання організаційно-правової допомоги

демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції, та їх сім'ям

         У 2014 році розпорядженням голови РДА № 202 було затверджено районний штаб з питань координації  надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, їх сім’ям та іншим громадянам України, які перебувають в районі   проведення антитерористичної операції, а також створено рубрику на офіційному сайті Іванківської РДА та районної ради «Робота штабу з питань координації надання допомоги військовослужбовцям АТО» з відповідними підрубриками: «Юридична допомога учасникам АТО та їх сім'ям», «Телефони гарячої лінії», «Склад штабу», «Галузеві напрямки з питань надання допомоги», «Робота штабу», «Новини роботи штабу допомоги АТО». Створено також рубрику «Правова допомога жителям Київщини», де розміщується й інформація правового змісту, що стосується мобілізованих, демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей.

         З метою забезпечення в Іванківському районі соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції та їх сім'ям, в Іванківській райдержадміністрації було створено відповідний районний штаб, затверджений розпорядженням в.о. голови РДА № 93 від 25.03.2015 р. Інформація про створення штабу була опублікована у районній газеті «Трибуна праці» № 23 від 31.03.2015 р. Зміст розпорядження оприлюднений у рубриці «нормативні акти» офіційного сайту Іванківської РДА та районної ради. Найближчими днями буде створено рубрику «Робота штабу з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО та їх сім'ям».

Рішенням 46-ї сесії Іванківської районної ради VIскликання затверджено районну цільову «Програму з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції, та їх сім’ям у 2015 році» № VI-46/775 від 22.05.2015 р., зміст якої оприлюднений на офіційному сайті Іванківської РДА та районної ради у рубриці «Документи» (підрубрика «Рішення ради» - «Сорок шоста (позачергова) сесія Іванківської районної ради VI скликання»). Метою Програми є підвищення рівня соціального захисту демобілізованих військовослужбовців та їх сімей, підтримання їх належного морально-психологічного стану, підвищення рівня ефективності діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій, що дотичні до вирішення зазначених проблем, органів місцевого самоврядування. На виконання цієї програми розпорядженням голови Іванківської РДА № 244 від 27.07.2015 р. затверджено Положення з надання адресної матеріальної допомоги учасникам АТО та демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО. Зміст розпорядження оприлюднений у рубриці «Нормативні акти» офіційного сайту Іванківської РДА та районної ради. 

         У приміщеннях Іванківської РДА та районної ради, селищної та сільських рад, інших державних установ встановлені стенди, на яких розміщено інформаційно-роз'яснювальні матеріали, що стосуються учасників АТО та їх сімей.

За участю представників управління соціального захисту населення РДА, управління Пенсійного Фонду України в Іванківському районі, районного центру зайнятості населення, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді РДА створений  "мобільний соціальний  офіс", який здійснює виїзди в населені пункти району з метою надання організаційно-правової допомоги населенню, мобілізованим та демобілізованим військовослужбовцям і їх сім'ям.

За 7 місяців 2015 року до управління соціального захисту населення РДА звернулося 38 сімей учасників АТО, яким призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям. До того ж, 6-ти сім'ям призначено субсидії.

В Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків на обліку перебувають та користуються пільгами на житлово-комунальні послуги 71 військовослужбовець (учасник бойових дій), який брав участь в антитерористичній операції. 43 військовослужбовці отримали щорічну разову грошову допомогу до 5 травня в розмірі 875 гривень та 1 інвалід війни 3 групи – в розмірі 2200,00 гривень, який визнаний Постановою КМУ від 31.03.2015 №147.

Щодо забезпечення санаторно-курортними путівками в управлінні соціального захисту населення РДА на обліку перебувають 5 учасників бойових дій, в тому числі 1 інвалід війни 3 групи. 

         В Іванківській центральній районній лікарні організовано функціонування “єдиного вікна”. Протягом липня 2015 року було зареєстровано три звернення — двоє демобілізованих Учасника АТО, один мобілізований. Зверталися військовослужбовці з приводу обстежень та оформлення документів на державну службу. Особи з числа учасників АТО з інвалідністю, які потребують соціального супроводу, на обліку ЦРЛ поки що не перебувають.

         До Іванківського районного Центру зайнятості населення у 2015 році звернулися 13 демобілізованих учасників АТО. Одного з них працевлаштовано. Іншим надається увесь спектр послуг Центру, виплачується допомога по безробіттю.

В Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (ЦСПР) «Довір'я» налагоджено соціальний супровід усіх бійців з  Іванківського району та їх сімей з метою моніторингу місцезнаходження, стану здоров’я та потреб бійців, вчасного надання допомоги, підтримки нормального психологічного стану. Налагоджено співпрацю також зі Спілкою ветеранів Афганістану Іванківського району, представники якої постійно допомагають проводити інформаційно-роз'яснювальну та адаптаційну роботу з учасниками АТО і їх сім'ями. Всі проведені заходи висвітлюються на сайті Центру «Довір'я», Іванківської РДА та районної ради, у районній газеті «Трибуна праці».

За І півріччя 2015 року працівники Центру «Довір'я»  контактували з 522 особами зазначених категорій та надавали необхідну допомогу. Робота проводилася безпосередньо у ЦСПР, під час робочих виїздів та у телефонному режимі.

Практичними психологами проводиться індивідуальне психологічне консультування  бійців АТО та членів їх сімей, переселенців із зони бойових дій. Проведено 188 консультацій. Проблематика консультування: посттравматичні стресові розлади; проблеми зі здоров’ям; тривожність; агресія; проблеми у сімейних стосунках; проблеми з влаштуванням на роботу; особистісні проблеми. На вирішення цих проблем була спрямована індивідуальна та групова психокорекційна та психотерапевтична робота (527 осіб).

Психологами проведено 21 групове заняття з психосоціальної реадаптації демобілізованих учасників АТО (психологічний дебрифінг), 14 занять з психотерапії посттравматичних стресових розладів, 9 учасників АТО з числа безробітних взяли участь у тренінгу, проведеному спільно з Центром зайнятості,  продовжено роботу групи підтримки для сімей учасників АТО «Сімейний ресурс».

Проводилося  юридичне та соціальне консультування учасників АТО задля допомоги у вирішенні соціально-правових питань та підвищенні рівня поінформованості щодо соціального захисту  (421 особа). Тематика звернень:

§  Отримання посвідчення учасника бойових дій;

§  Забезпечення пільгами учасника бойових дій;

§  Пільги для учасників бойових дій;

§  Правова допомога при працевлаштуванні учасника бойових дій;

§  Санаторно-курортне лікування демобілізованих УБД тощо.

Для учасників АТО виготовлено 13 інформаційних буклетів загальним накладом 590 примірників. Відповідна інформація розміщується на сайті ЦСПР.

Проведено 22 інформаційні зустрічі на Актуальні теми: «Порядок призову громадян України на військову службу під час мобілізації», «Порядок отримання посвідчення учасника бойових дій», «Пільги для учасників АТО», «Подолати стрес,  щоб повернутися до мирного життя», «Волонтерська допомога учасникам АТО» та ін., в яких взяли участь 258 осіб.

За ініціативи учасників АТО на базі Центру проведено 2 «круглі столи»:«Вироблення системи підтримки учасників АТО», «Допомога учасникам АТО шляхом створення громадської організації» за участю 55 учасників АТО та ветеранів війни в Афганістані.

У І кварталі було організовано низку акцій зі збору теплого одягу та продуктів харчування для учасників АТО (у співпраці з волонтерським рухом «Птаха», ГО «Волонтери Полісся»). Спеціалісти Центру брали участь в організованих районним відділом культури благодійних концертах зі збору коштів для учасників АТО (інформування населення про надання допомоги фахівцями ЦСПР, розповсюдження буклетів, індивідуальні бесіди з членами сімей бійців).

Завдяки співпраці з благодійним фондом «Східно-Євромейська місія» надано фінансову допомогу 3 тяжкопораненим бійцям Іванківського району, які потребували неодноразового оперативного лікування, на загальну суму 14 тис.грн. Також у січні спільно з фондом проведено масовий захід «Різдвяна зустріч» для учасників АТО з Іванківського району з врученням 137 подарункових наборів (комплект постільної білизни, солодощі).

 У співпраці з зазначеним фондом «Східно-Європейська місія» та БФ «Східна Європа» створено зал фізичної реабілітації для учасників АТО та придбано необхідне обладнання на суму 43 тис.грн., а саме: складний масажний стіл для надання професійного лікувального масажу як у приміщенні ЦСПР, так і на виїзді;  масажне крісло для зняття втоми, заспокоєння нервової систем, релаксації;  велотренажер, орбітрек та фітнес-станція,  що допомагають розробляти травмовані колінні,  тазобедренні, плечові суглоби, відновити роботу м’язів рук, ніг, верхньої частина тіла, хребта, тренувати серцево-судинну та дихальну системи;  дошка Євмінова для бійців, що мають проблеми з хребтом внаслідок травми або тривалого носіння бронежилету. Налагоджено роботу залу, заняття з  фізичної реабілітації пройшли 75 учасників АТО. Протягом 2 кварталу функціонує також група підтримки дружин учасників АТО.

Учасники АТО та члени їх сімей залучаються до роботи шахово-шашкового клубу «Довір’я», клубу «Пролісок» та інших заходів Центру.

         У співпраці з Іванківською районною громадською організацією «Центр розвитку громади» та міжнародними благодійними організаціями 5 дітей учасників АТО включені до програми літнього оздоровлення в Іспанії, Португалії.

         З січня 2015 року Іванківським центром соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (ЦСПР) розроблена та реалізується програма «Психологічна реабілітація учасників АТО та членів їх сімей».  Мета програми: нормалізація психологічного стану бійців АТО та членів їх сімей, повернення до активної участі в цивільному житті, відновлення їх соціального статусу та здатності до сімейної родинно-побутової та суспільної діяльності шляхом надання комплексу психологічних, реабілітаційних та інформаційних послуг.

В рамках програми за І півріччя 2015 року здійснено низку заходів, у яких взяли участь 552 учасники АТО, 690 членів сімей учасників АТО, 98 призовників та ветеранів війни.

 

ЗВІТ

щодо роботи з надання організаційно-правової допомоги

демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції, та їх сім'ям
(серпень 2015 року) 

 

         У приміщеннях Іванківської РДА та районної ради, селищної та сільських рад, інших державних установ встановлені стенди, на яких розміщено інформаційно-роз'яснювальні матеріали, що стосуються учасників АТО та їх сімей.

За участю представників управління соціального захисту населення РДА, управління Пенсійного Фонду України в Іванківському районі, районного центру зайнятості населення, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді РДА створений  "мобільний соціальний  офіс", який здійснює виїзди в населені пункти району з метою надання організаційно-правової допомоги населенню, мобілізованим та демобілізованим військовослужбовцям і їх сім'ям.

  За 8 місяців 2015 року до управління соціального захисту звернулась 41 сім'я учасників АТО, яким призначено державну соціальну допомогу, як малозабезпеченим сім'ям та 11  сім'ям  призначено субсидії.

            В Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків на обліку перебувають та користуються пільгами на житлово-комунальні послуги 78 військовослужбовців (учасників бойових дій), які брали участь в антитерористичній операції. 43 військовослужбовцям виплачена щорічна разова грошова допомога до 9 травня в розмірі 875 гривень та 1 інваліду війни 3 групи в розмірі 2200,00 гривень.

         В управлінні СЗН на обліку  щодо забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 8 учасників бойових дій в т.ч. 1 інвалід війни 3 групи. 

         В Іванківській центральній районній лікарні організовано функціонування “єдиного вікна”. Протягом серпня 2015 року було зареєстровано чотири звернення демобілізованих учасників АТО з приводу обстеження та подальшого лікування.Особи з числа учасників АТО з інвалідністю, які потребують соціального супроводу, на обліку в ЦРЛ не перебувають.

         До Іванківського районного Центру зайнятості населення у поточному році звернулися 16 демобілізованих учасників АТО, з них:

- працевлаштовано – 1;

- військовослужбовець знятий з обліку у зв’язку з повторною відправкою в зону АТО – 1;

- пройшов курси з організації підприємницької діяльності та планує відкрити власну справу – 1.

        Іншим надається увесь спектр послуг Центру, виплачується допомога по безробіттю.

В Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (ЦСПР) «Довір'я» налагоджено соціальний супровід усіх бійців з  Іванківського району та їх сімей з метою моніторингу місцезнаходження, стану здоров’я та потреб бійців, вчасного надання допомоги, підтримки нормального психологічного стану. Налагоджено співпрацю також зі Спілкою ветеранів Афганістану Іванківського району, представники якої постійно допомагають проводити інформаційно-роз'яснювальну та адаптаційну роботу з учасниками АТО і їх сім'ями. Інформація про проведені заходи висвітлюється на сайті Центру «Довір'я», Іванківської РДА та у районній газеті «Трибуна праці».

В рамках програми «Психологічна реабілітація учасників АТО та членів їх сімей»  за серпень 2015 року здійснено ряд заходів, у яких взяли участь 92 учасники АТО та 65 членів сімей учасників АТО.

Практичними психологами ЦСПР проведено 28 індивідуальних психологічних консультувань  бійців АТО та членів їх сімей, переселенців із зони бойових дій. Проблематика консультування: посттравматичні стресові розлади; проблеми зі здоров’ям; тривожність; агресія; проблеми у сімейних стосунках; проблеми з влаштуванням на роботу; особистісні проблеми. На вирішення цих проблем була спрямована індивідуальна та групова психокорекційна та психотерапевтична робота.

Психологами проведено 3групових заняття з психосоціальної реадаптації демобілізованих учасників АТО (14 учасників), продовжено роботу групи підтримки для сімей учасників АТО «Сімейний ресурс» (4 заняття, 16 осіб).

Проводилося  юридичне та соціальне консультування учасників АТО задля допомоги у вирішенні соціально-правових питань та підвищенні рівня поінформованості щодо соціального захисту  (31 особа). Тематика звернень:

§  Отримання посвідчення учасника бойових дій;

§  Забезпечення пільгами учасника бойових дій;

§  Правова допомога при працевлаштуванні учасника бойових дій;

§  Санаторно-курортне лікування демобілізованих УБД тощо.

Проведено 2 інформаційні зустрічі на актуальні теми: «Подолати стрес,  щоб повернутися до мирного життя», «Волонтерська допомога учасникам АТО» та ін., в яких взяли участь 25 осіб.

Продовжено соціальний супровід усіх бійців з  Іванівського району та їх сімей з метою моніторингу місцезнаходження, стану здоров’я та потреб бійців, вчасного надання допомоги, підтримки нормального психологічного стану. За серпень поточного року 62 особами зазначених категорій надано необхідну допомогу. Робота проводилася безпосередньо у ЦСПР, на виїзді, в телефонному режимі.

Двічі проходили робочі засідання правління новоствореної громадської організації «Учасники бойових дій  АТО». Розглядалися питання, пов’язані з реєстрацією ГО в органах юстиції.

 

     ЗВІТ

щодо роботи з надання організаційно-правової допомоги

демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції, та їх сім'ям
(вересень) 

        У приміщеннях Іванківської РДА та районної ради, селищної та сільських рад, інших державних установ встановлені стенди, на яких розміщено інформаційно-роз'яснювальні матеріали, що стосуються учасників АТО та їх сімей.

    За участю представників управління соціального захисту населення РДА, управління Пенсійного Фонду України в Іванківському районі, районного центру зайнятості населення, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді РДА створений  "мобільний соціальний  офіс", який здійснює виїзди в населені пункти району з метою надання організаційно-правової допомоги населенню, мобілізованим та демобілізованим військовослужбовцям і їх сім'ям.

       Особи з числа АТО з інвалідністю, які потребують соціального супроводу відсутні.

  За 9 місяців 2015 року до управління СЗН звернулось 43 сім’ї учасників АТО, яким призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям та 12 сім’ям  призначено субсидії.

       В Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків на обліку перебувають та користуються пільгами на житлово-комунальні послуги 96 військовослужбовців (учасників бойових дій), які брали участь в антитерористичній операції, 45 військовослужбовцям виплачена щорічна разова грошова допомога до 9 травня в розмірі 875 гривень та 1 інваліду війни 3 групи в розмірі 2200,00 гривень.

      В управлінні на обліку  щодо забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 3 учасників бойових дій в т.ч. 1 інвалід війни 3 групи, забезпечено санаторно-курортними путівками 7 учасників бойових дій.  

         В Іванківській центральній районній лікарні організовано функціонування “єдиного вікна”. Протягом вересня 2015 року було зареєстровано два звернення — один демобілізований учасник АТО, один мобілізований. Звертались до лікаря-хірурга з приводу надання медичної допомоги.

      Продовжено соціальний супровід усіх бійців з  Іванківського району та їх сімей з метою моніторингу місцезнаходження, стану здоров’я та потреб бійців, вчасного надання допомоги, підтримки нормального психологічного стану. За 9 місяців 2015 року сконтактовано з 691 особою  зазначених категорій та надано необхідну допомогу. Робота проводилася безпосередньо в Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації населення, на виїзді, в телефонному режимі. Надано фінансову допомогу 3 пораненим бійцям, які перебували у найтяжчому стані і потребували неодноразового оперативного лікування, на загальну суму 14 тис.грн. (завдяки співпраці з благодійним фондом «Східно-Євромейська місія»).

      Проводилось індивідуальне психологічне консультування з бійцями АТО та членами їх сімей, переселенцями із зони бойових дій. Проведено 482 консультації. Серед основних проблем консультування: посттравматичні стресові розлади; проблеми у сімейних стосунках; проблеми зі здоров’ям; тривожність; агресія; проблеми з працевлаштуванням; особистісні проблеми. На вирішення цих проблем була спрямована індивідуальна та групова психокорекційна та психотерапевтична робота.

      Психологами проведено 22 групові заняття з психосоціальної реадаптації учасників АТО (психологічний дебрифінг), 14 занять з психотерапії посттравматичних стресових розладів, 9 учасників АТО з числа безробітних взяли участь у тренінгу, проведеному спільно з Центром зайнятості.  Продовжено роботу 2 груп підтримки для дружин та матерів учасників АТО «Сімейний ресурс».

      Створено та обладнано зал фізичної реабілітації для учасників АТО: масажний стіл, масажне крісло, дошка Євмінова, велотренажер, орбітрек, фітнес-станція. З березня робота в залі проводилася на волонтерських засадах. З  липня введено посаду інструктора з фізкультури (масажиста), що дало можливість надавати нові послуги учасникам АТО. Заняття у залі фізичної реабілітації пройшли 275 учасників АТО та членів їх сімей.

   Проведено 30 інформаційних зустрічей на актуальні теми: «Порядок призову громадян України на військову службу під час мобілізації», «Порядок отримання посвідчення учасника бойових дій», «Пільги для учасників АТО», «Подолати стрес,  щоб повернутися до мирного життя», «Волонтерська допомога учасникам АТО», «Оздоровлення та лікування учасників АТО» та ін., в яких взяли участь 314 осіб.

      За ініціативи учасників АТО на базі Центру проведено 2 «круглі столи»: «Вироблення системи підтримки учасників АТО», «Допомога учасникам АТО шляхом створення громадської організації» за участю 55 учасників АТО та ветеранів війни в Афганістані. Дискусія велася навколо питання створення учасниками АТО власної громадської організації чи приєднання до вже існуючої Спілки ветеранів Афганістану з метою захисту своїх прав та організації всебічної допомоги.  В результаті 8 учасників АТО приєдналися до Спілки ветеранів Афганістану,  а частина демобілізованих бійців, провівши установчі збори, створили власну громадську організацію «Учасники бойових дій АТО».  Тричі проходили робочі засідання правління. Розглядалися питання, пов’язані з реєстрацією ГО в органах юстиції, доопрацювання установчих документів, отримання путівок в санаторно-лікувальні заклади.

        Проводилося  юридичне та соціальне  консультування учасників АТО з метою надання допомоги у вирішенні соціально-правових питань та підвищенні рівня поінформованості щодо соціального захисту  (75 осіб). Тематика звернень:

-  отримання посвідчення учасника бойових дій;

-  забезпечення пільгами учасника бойових дій;

-  порядок реєстрації в Іванківському управлінні праці та соціального захисту;

-  правова допомога при працевлаштуванні учасника бойових дій;

-  отримання путівки на санаторно-курортне лікування;

-  пільговий проїзд учасника АТО.

     За сприяння ІРГО «Центр розвитку громади» та міжнародних благодійних організацій вирішувалося питання літнього оздоровлення  дітей учасників АТО в Іспанії та Португалії, 5 дітей включені до програми оздоровлення на 2016 рік.

     Діяльністю охоплено: 977 учасників АТО, 825 членів сімей учасників АТО,  113 призовників та ветеранів війни, 561 вимушених переселенців. За їх участю відбувся 1321 захід.

     З січня 2015 року Іванківським центром соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (ЦСПР) розроблена та реалізується програма «Психологічна реабілітація учасників АТО та членів їх сімей». Мета програми: нормалізація психологічного стану бійців АТО та членів їх сімей, повернення до активної участі в цивільному житті, відновлення їх соціального статусу та здатності до сімейної родинно-побутової та суспільної діяльності шляхом надання комплексу психологічних, реабілітаційних та інформаційних послуг.

     В рамках програми за 9 місяців 2015 року здійснено низку заходів, у яких взяли участь 977 учасників АТО, 825 членів сімей учасників АТО.

    Протягом 2015 року в районі затверджена та діє районна цільова програма з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції, та їх сім’ям у 2015. Метою Програми є підвищення рівня соціального захисту демобілізованих військовослужбовців та їх сімей, підтримання їх належного морально-психологічного стану, підвищення рівня ефективності діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій, що дотичні до вирішення зазначених проблем, органів місцевого самоврядування. На виконання районної цільової програми сімнадцятьом військовослужбовцям та їх сім’ям надано матеріальну допомогу на загальну суму 30500 грн. 

      За наданням адресної матеріальної допомоги через службу у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації станом на 28.09.2015 року до служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації звернулося 70 учасників антитерористичної операції, 26 поранених учасників антитерористичної операції та 1 член сім’ї загиблого  військовослужбовця. 1 особу направлено на оздоровлення в санаторій. 

ЗВІТ

щодо роботи з надання організаційно-правової допомоги

демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції, та їх сім'ям
(Жовтень) 
 

          У приміщеннях Іванківської РДА та районної ради, селищної та сільських рад, інших державних установ встановлені стенди, на яких розміщено інформаційно-роз'яснювальні матеріали, що стосуються учасників АТО та їх сімей.

За участю представників управління соціального захисту населення РДА, управління Пенсійного Фонду України в Іванківському районі, районного центру зайнятості населення, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді РДА створений  "мобільний соціальний  офіс", який здійснює виїзди в населені пункти району з метою надання організаційно-правової допомоги населенню, мобілізованим та демобілізованим військовослужбовцям і їх сім'ям.

За 10 місяців 2015року призначено 43 учасникам АТО державну соціальну допомогу, 14 сім’ям субсидію.

           В Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків   на обліку перебувають та користуються пільгами на житлово-комунальні послуги 110 військовослужбовців (учасники бойових дій), які брали участь в антитерористичній операції. 49 військовослужбовцям    виплачена щорічна разова грошова допомога до 9 Травня в розмірі 875 гривень та 1 інваліду війни 3 групи в розмірі 2200,00 гривень, який визначений Постановою КМУ від 31.03.2015 № 147.

        На обліку щодо забезпечення санаторно-курортними путівками в управлінні перебуває 6 учасників бойових дій АТО, в т.ч. 1 інвалід війни 3 групи, забезпечено санаторно-курортними путівками 10 учасників бойових дій.

        Особи з числа  учасників АТО з інвалідністю, які потребують соціальногосупроводу відсутні.

         В Комунальному закладі Іванківської районної ради «Іванківська ЦРЛ» організовано та  функціонує “єдине вікно”. Протягом жовтня 2015 року було зареєстровано вісім звернень демобілізованих з приводу надання медичної допомоги.

          Іванківським центром соціально-психологічної реабілітації населення розроблена та реалізується з січня 2015 року програма «Психологічна реабілітація учасників АТО та членів їх сімей». Мета програми: нормалізація психологічного стану бійців АТО та членів їх сімей, повернення до активної участі в цивільному житті, відновлення їх соціального статусу та здатності до сімейної родинно-побутової та суспільної діяльності шляхом надання комплексу психологічних, реабілітаційних та інформаційних послуг.

          В рамках програми за жовтень 2015 року здійснено ряд заходів, у яких взяли участь 354 чоловіки, учасники АТО та члени їх сімей, переселенці.

         Психологами проведено 36 індивідуальних психологічних консультувань та  індивідуальна робота 14 дорослих - бійці АТО та члени їх сімей, переселенці із зони бойових дій. Проблематика консультування: посттравматичні стресові розлади; проблеми зі здоров’ям; тривожність; агресія; проблеми у сімейних стосунках; проблеми з влаштуванням на роботу;  особистісні проблеми. На вирішення цих проблем була спрямована індивідуальна та групова психокорекційна та психотерапевтична робота.

          Психологами проведено 1 групове заняття з психосоціальної реадаптації демобілізованих учасників АТО (5 учасників), продовжено роботу групи підтримки для сімей учасників АТО «Сімейний ресурс» (1 заняття, 10 осіб).

          Проводилося  юридичне та соціальне консультування учасників АТО задля допомоги у вирішенні соціально-правових питань та підвищенні рівня поінформованості щодо соціального захисту  (90 особам). Тематика звернень:

§     Отримання посвідчення учасника бойових дій;

§     Забезпечення пільгами учасника бойових дій;

§     Правова допомога при працевлаштуванні учасника бойових дій;

§     Санаторно-курортне лікування демобілізованих УБД тощо.

         Для учасників АТО виготовлено 1 інформаційний буклет, 100 примірників яких розповсюджено серед членів цільової групи.

          Продовжено соціальний супровід усіх бійців з  Іванківського району та їх сімей з метою моніторингу місцезнаходження, стану здоров’я та потреб бійців, вчасного надання допомоги, підтримки нормального психологічного стану. За жовтень зконтактовано з 79 особами зазначених категорій та надано необхідну допомогу. Робота проводилася безпосередньо у ЦСПР, на виїзді, в телефонному режимі.

         Відвідано сімей учасників АТО – 16 (з них 9 з метою включення дітей до програми літнього оздоровлення за кордоном).

         Послуги зали фізичної реабілітації було надано 93 учасникам АТО та членам їх сімей. З них: послуги масажиста – 47 осіб, заняття з  фізичної реабілітації на тренажерах - 21 учасник АТО та члени їх сімей, ознайомлення з роботою зали  фізичної реабілітації – 17 осіб.

          Участь дітей учасників АТО у 9 заняттях з компютерної грамоти, англійської мови, основ християнської культури – 52 дитини.

           Масові заходи (3) до Дня захисника України з метою вшанування учасників АТО – 5 дітей., 107 підлітків., 69 дорослих.