Іванківська районна державна адміністрація
Іванківська районна рада
Відділ містобудування, архітектури, капітального будівництва, ЖКГ, інфраструктури та туризму
Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції
ВИШГОРОДСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Управління державної казначейської служби України в Іванківському районі Київської області
Іванківська міжрайонна державна податкова інспекція
Управління соціального захисту населення
Цивільний захист населення
Приватизація державного майна
Державні закупівлі
Добровільне об'єднання територіальних громад

Філія АТ"Ощадбанк" в Іванківському районі

Проекти регуляторних актів

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту регуляторного акта - проекту рішення районної ради «Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за майно, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл,

селища Іванківського району та пропорції її розподілу»

 
Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою одержання зауважень та пропозицій від юридичних та фізичних осіб, їх об’єднань Іванківська районна рада повідомляє про оприлюднення проекту рішення Іванківської районної ради про внесення змін до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району, затвердженого рішенням Іванківської районної ради від 06.07.2012 № VІ-22/388 «Про внесення змін до рішення Іванківської районної ради від 21.10.2011        № VI-12/223 «Про реалізацію та здійснення  державної  політики  у  сфері оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища Іванківського  району».
Проект спрямований на вирішення питань, які полягають у вдосконаленні  процедури передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району та з метою розміщення комунального підприємства «Іванківська центральна районна аптека №8» шляхом внесення змін до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району, затвердженої рішенням Іванківської районної ради від 06.07.2012    № VІ-22/388 «Про внесення змін до рішення Іванківської районної ради від 21.10.2011 № VI-12/223 «Про реалізацію та здійснення  державної  політики  у  сфері оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району».

Підставою для розробки проекту є закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про оренду держаного та комунального майна», Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, наказ Фонду державного майна України від 23.08.2000 № 1774 «Про затвердження договорів оренди».

Головним розробником проекту регуляторного акта є Фонд комунального майна Іванківського району.

Для одержання зауважень та пропозицій електронну версію проекту регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу розміщено з             01 червня 2017 року на офіційному веб-сайті Іванківської районної ради за адресою: www.ivankiv-rda-rada.gov.ua у підрозділі “Проекти регуляторних актів”, розділ “Регуляторна політика”.

З текстом проекту та аналізом регуляторного впливу всі бажаючі можуть ознайомитися, також в Фонді комунального майна Іванківського району,                каб. № 10, тел. 5-15-37, 5-29-99.

Термін, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції щодо вказаного проекту регуляторного акту, складає 1 місяць з дня оприлюднення проекту на офіційному веб-сайті Іванківської районної ради за адресою: www.ivankiv-rda-rada.gov.ua.

Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються протягом місяця з дня оприлюднення (з 01 червня по 01 липня 2017 року) у письмовому  вигляді за адресою розробника: 07201, Київська область, смт Іванків,                      вул. І. Проскури, 7, Фонд комунального майна Іванківського району,             роб. тел.  5-15-37, 5-29-99, mail: ivankivrajrada@ukr.net.

 

 

  

 

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

 

регуляторного акта- проекту рішення районної ради

«Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за майно,

що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл,

селища Іванківського району та пропорції її розподілу»

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Іванківської районної ради «Про внесення змін до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району, затвердженої рішенням Іванківської районної ради від 06.07.2012 № VІ-22/388», як регуляторного акту розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003                № 1160-IV та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308.

Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення Іванківської районної ради «Про внесення змін до деяких рішень Іванківської районної ради щодо оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району», як регуляторного акту.

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку планується врегулювати шляхом прийняття рішення.

Відносини в сфері оренди майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селища Іванківського району, регулюються рішенням Іванківської районної ради від 21.10.2011 № VІ-12/223 «Про реалізацію та здійснення державної політики у сфері оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району» (із змінами).

 З метою приведення Методики розрахунку плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та району та пропорції її розподілу у відповідність до норм  Закону України «Про оренду держаного та комунального майна», постанови Кабінету Міністрів України «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу» та удосконалення порядку надання в оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району, підвищення ефективності управління спільною власністю, виникла необхідність затвердити зміну до діючої Методики розрахунку плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та району та пропорції її розподілу, затвердженної рішенням Іванківської районної ради від 21.10.2011 № VІ-12/223 «Про реалізацію та здійснення державної політики у сфері оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району» (зі змінами).

Проблема, яку планується розв’язати шляхом розробки та затвердження даного проекту рішення, полягає у зміні процедури здійснення оплати за оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності для комунального підприємства «Іванківська центральна районна аптека №8», якому зменшується розмір орендної ставки – з 2% на 0,01%.

З огляду на вищенаведене, вирішення окресленої проблеми неможливе за допомогою ринкових механізмів або чинних регуляторних актів, та потребує правового врегулювання з боку районної ради.

 

2. Визначення цілей державного регулювання.

Проект є нормативно-правовим актом, який спрямований на удосконалення правового регулювання майнових відносин (оренди майна територіальних громад сіл, селища та району) між органами місцевої влади та суб’єктами господарювання.

Ціллю прийняття цього регуляторного акту є зміна Методики розрахунку плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та району та пропорції її розподілу.

 

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу.

         Альтернативними способами досягнення зазначених цілей є:

- залишення діючої Методики;

- затвердження запропонованого проекту рішення районної ради «Про внесення змін до Методики розрахунку плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та району та пропорції її розподілу».

Першою альтернативою є залишення діючої Методики, тобто неприйняття даного регуляторного акта. Ця альтернатива є неприйнятною через те, що не вирішує проблему зміни розміру орендних ставок для комунального підприємства «Іванківська центральна районна аптека №8».

Тому, оцінюючи альтернативи, перевага була віддана другому способу, оскільки в цьому випадку досягнути мети можливо в коротший строк, з меншими витратами, з врахуванням особливостей роботи районної ради та ситуації, яка склалася, не порушуючи умов надання об’єктів в оренду та сплати за їх користування.

Дане альтернативне рішення приведе до вирішення питання піднятого даним комунальним підприємством.

 

4. Опис механізмів та заходів, які забезпечать вирішення визначених проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту.

Вказані проблеми планується розв’язати шляхом обговорення з громадськістю та погодження постійними комісіями районної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства та будівництва, з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, підприємництва та регуляторної політики і прийняття рішення районної ради «Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за майно, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району та пропорції її розподілу».

Відповідні заходи пропонуються з метою затвердження методики розрахунку розміру ставки за оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності для комунального підприємства «Іванківська центральна районна аптека №8».

Запропонована схема розв’язання проблеми зміни розмірів орендних ставок через даний проект регуляторного акту відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільності, адекватності, ефективності, прозорості, передбачуваності.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту.

Для впровадження даного ругуляторного акту немає перешкод правового чи економічного характеру. Його прийняття забезпечить досягнення встановлених цілей шляхом вдосконалення нормативної бази з питань передачі в оренду майна на конкурентних засадах.

Найбільш значний вплив зовнішніх факторів на дію вищезазначеного акта можливий при виникненні змін у чинному законодавстві. В цьому випадку може мати місце невідповідність положень регуляторного акта нормам, що встановлюються нормативно-правовим актом вищої юридичної сили. Зазначена обставина негативно вплине на виконання вимог акта, проте може бути подолана шляхом внесення відповідних корегувань до нього.

Враховуючи вищевикладене, впровадження та виконання вимог даного акта з використання та розвитку майна спільної власності Іванківської районної ради передбачається ефективним та корисним.

 

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, зокрема, розрахунок витрат та вигод суб'єктів господарювання громадян та держави внаслідок дії регуляторного акту.

Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, які виникають у різних груп суб'єктів, на яких поширюється дія даного регуляторного акту, буде наведена таблиця за результатами прийняття зазначеного проекту:

Об'єкт впливу

Фізичні та юридичні особи (як орендарі)

          Суб'єкти господарювання

Територіальна громада

Орендар

Орендодавець

 

Надбан-ня

 

 

 

 

Проект не вносить змін до існуючої процедури передачі майна в оренду, тому надбання відсутні

 

Можливість зменшення розміру орендної ставки

Врегулювання процедури надання в оренду

 

Сприяння діяльності комунальних підприємств  на території району

Витрати

Додаткові витрати не передбачені

Додаткові витрати не передбачені

Зменшення надходження коштів до районної бюджету;

Витрати робочого часу, пов’язані з підготовкою регуляторного акта та виконанням його вимог

Додаткові витрати

не передбачені

 

         З огляду на вищеозначене, досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для орендарів та орендодавців.

Вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати, оскільки не потребують витрат, не передбачених чинним законодавством.

7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акту.

Даний проект рішення Іванківської районної ради «Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за майно, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району та пропорції її розподілу», як і будь-який інший нормативно-правовий акт є загальнообов'язковим до застосування та може бути використаним протягом необмеженого терміну.

Зазначена Методика може переглядатись, доповнюватись за необхідністю згідно з чинним законодавством.

У разі виникнення потреби, у зв’язку зі зміною чинного законодавства України та за підсумками аналізу відстеження його результативності, вноситимуться зміни до запропонованого регуляторного акта.

 

8. Результативність регуляторного акту.

Пропонується використати наступні показники результативності:

-         збільшення або зменшення надходжень від оренди.

 

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту.

Відстеження результативності дії акту буде здійснюватись Іванківською районною державною адміністрацією, якій Іванківською районною радою були делеговані повноваження щодо забезпечення виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих Іванківською районною радою, згідно рішення № VII-2/11 від 10.12.2015 «Про делегування повноважень Іванківської районної ради VI скликання Іванківській районній державній адміністрації».

Строки проведення базового відстеження результативності регуляторного акту здійснюється до дня набрання чинності цього регуляторного акту.

Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом. У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом аналізу якісних та кількісних показників дії цього акта, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.

 

 

Начальник Фонду комунального

майна Іванківського району                                            В.М.Мусієнко   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОЕКТ

                                                                                    

ІВАНКІВСЬКА РАЙОННА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

VІІ скликання

 

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за майно,

що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл,

селища Іванківського району та пропорції її розподілу

 

Відповідно до пунктів 19, 20 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про оренду державного та комунального майна», постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.1995  № 786 «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу», розглянувши листи комунального підприємства «Іванківська центральна районна аптека №8» №12 від 23.05.2017  та Фонду комунального майна Іванківського району від 24.05.2017 №01-08/77 та врахувавши висновки і рекомендації постійних комісій районної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства та будівництва, з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, підприємництва та регуляторної політики, районна рада вирішила:

 

1.                Внести до Методики розрахунку орендної плати за майно, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району та пропорції її розподілу, затвердженої рішенням Іванківської районної ради від 21.10.2011 № VІ-12/223 «Про реалізацію та здійснення державної політики у сфері оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища Іванківського району» (зі змінами), такі зміни:

 

перше речення абзацу першого пункту 12 після слів «закладами охорони здоров’я» доповнити словом «, музеями» та після слів «які утримуються за рахунок державного бюджету» словами «територіальними органами Пенсійного фонду України»;

 

у додатку 2:

 

абзац п’ятий пункту 3 викласти в такій редакції:

«офісних приміщень операторів телекомунікацій, які надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету»;

 

абзац дев’ятийу пункті 9 викласти в такій редакції:

 

«офісних приміщень, крім офісних приміщень операторів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету»;

 

доповнити пункт 9 абзацом такого змісту:

 

«технічних засобів і антен операторів телекомунікацій, які надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету»;

 

доповнити пункт 14 абзацом такого змісту:

-          «інформаційних агентств»;

 

абзац четвертий пункту 23 виключити;

 

абзац четвертий після пункту 24 після слова «музеїв» доповнити словами «, крім музеїв, які утримуються за рахунок державного та місцевого бюджетів»;

 

доповнити пунктом 31 такого змісту:

31. Розміщенняпрофесійних творчих працівників на площі (творчі майстерні), що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить

 

- не більш, як 50 кв.м

1

- для частини площі, що перевищує 50 кв. метрів.

3

 

доповнити пунктом 32 такого змісту:

32. Розміщеннякомунального підприємства «Іванківська центральна районна аптека №8»

0,01

 

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства та будівництва, з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

Голова ради                                                               В.І. Потієнко

 

смт Іванків

_____________ 2017 року

 

VІI- __/__